Контакти
+38(050)201-38-24 romanova.mental@gmail.com romanova_natal1ya
Шукайте у соц. мережах:

Відносини на відстані: Поради психолога для міцних стосунків

Відносини на відстані: Поради психолога для міцних стосунків
  • Психологія
  • Стосунки
03.12.2024 10:00:00
|~6 хв.

Чи можливо побудувати стосунки на відстані? Питання збереження стосунків на відстані стає все більш актуальним в наш час. З одного боку, сучасні технології дозволяють нам бути на зв'язку 24/7, з іншого – відсутність фізичної, емоційної близькості може стати серйозним випробуванням навіть для найміцніших почуттів.

У цій статті ви знайдете практичні поради психолога, які допоможуть подолати труднощі та зміцнити емоційний зв'язок партнерів на відстані.

Чому стосунки на відстані можуть бути складними:

1. Невизначеність. Однією з речей, які вбивають відносини на відстані, є постійна невизначеність у всьому.

Відсутність регулярних зустрічей породжує сумніви: "Чи все ще кохаємо один одного?", "Чи не з'явилася в його/її житті інша людина?", «Чи все це того варте?». Чим довше партнери перебувають окремо, тим більше ця невизначеність виснажує емоційно, підриває довіру та  може перерости в екзистенціальні кризи.

2. Реальність не збігається з очікуваннями. Обмежена особиста взаємодія між партнерами на відстані створює проблеми. пов’язані з психологічним стресом, включаючи самотність та невпевненість у стосунках, образу, невирішені конфлікти.

Коли партнери перебувають окремо один від одного та мають обмежений контакт, можливі створення припущень чи суджень, які є або перебільшеними, або зовсім неправильними.

З іншого боку можлива ідеалізація та романтизація партнера - Зрештою, якщо партнери не зустрічаються щодня та не мають спільного побуту, то досить легко забути всі неприємні сторони характеру особистості, які насправді можуть турбувати.

У деяких випадках партнер може стати шалено ревнивим тому що сприймає кожну випадкову прогулянку як потенційну загрозу стосункам. «Хто такий X? Чому ти сказав/ла, що пішов/ла на прогулянку? Що ти від мене приховуєш?». Відсутність контролю над ситуацією часто провокує ревнощі та недовіру. Кожне повідомлення від незнайомої людини може сприйматися як загроза.

3. Відсутність гнучкості у спілкуванні. Деякі пари створюють правила, про певну кількість дзвінків/повідомлень або що їм потрібно розмовляти щовечора в певний час . Дані правила як можуть працювати для деяких людей так і погіршити стосунки для інших. Дзвінки та повідомлення слід сприймати не за принципом «ми повинні», а за принципом «ми хочемо».

Через примусове спілкування, один партнер або обидва можуть почати обурюватися, почуваючись зобов’язаними спілкуватися. Ця образа потім може перерости у певну форму висловлювань: «Я жертвую більше, ніж ти!», «Ні, я жертвую більше, ніж ти!». Гра «Я пожертвував-більше-ніж-ти» ніколи нічого не вирішувала.

Поради психолога, як підтримувати стосунки на відстані:

1. Створення мети. Має бути спільна мета, до якої партнери прагнуть разом. Повинна бути якась причина, яка об’єднує вас.

2. Спілкування. Найкраще, що можливо зробити у стані невизначеності це поговорити зі своїм партнером про те, що він відчуває, і про те, що ви відчуваєте та що турбує.

3. Гнучкий підхід до спілкування. Зробіть спілкування необов’язковим. Якщо виникає бажання поспілкуватися «тут і зараз» - зробіть це!

4. Спільні життєві бачення. Любові не завжди достатньо . Обидва партнери повинні мати спільні життєві бачення, спільні цінності, спільні інтереси та працювати над цим.

5. Професійна підтримка психолога. Професійна підтримка психолога може бути корисною. Якщо ви відчуваєте, що не справляєтеся самостійно, хочете краще розібратися в своїх почуттях та емоціях зверніться до психолога.

 Відносини на відстані – це не перешкода, а психологічний досвід та один з багатьох викликів, які може поставити життя. Відносини на відстані це про довіру, терпіння та здатності будувати міцні емоційні зв’язки. Це можливість глибше пізнати себе та свого партнера, зміцнити та розширити свої горизонти.

Будьте чесними один з одним, відчувайте серцем!


Схожі статті