Відносини на відстані: Поради психолога для міцних стосунків
Як зберегти любов, коли партнери живуть в різних містах або країнах? Топ 5 порад психолога для підтримки стосунків на відстані
Читати даліРозглянемо три поширені звички, які можуть значно ускладнити життя. Дізнавшись про негативні наслідки цих звичок, ви зможете усвідомлено працювати над їх виправленням та зможете відкрити для себе нові можливості.
Звичка 1. Перфекціонізм
Прагнення до досконалості в усьому та завищені вимоги до себе можуть значно вплинути на життя, успіх та щастя.
Коли картинка не збігається з реальністю або щось не виходить так як планувалося виникає стрес та розчарування, які в свою чергу провокують багато проблем, які заважають рухатися до своєї мети та досягати успіху.
Завищенні вимоги до себе призводять до незадоволення собою. Наслідками цього є тривожність, труднощі з прийняттям рішень, депресія, низька самооцінка.
Хронічний стрес є ще одним наслідком перфекціонізму, що виснажує організм, емоційні та фізичні ресурси людини.
Соціальна ізоляція або страх бути обезціненим – ще один наслідок перфекціонізму. Уникнення соціальних контактів та відносин, для захисту, оскільки є страх, що недоліки будуть помічені та розкритиковані.
Звичка 2. Катастрофізація
Це когнітивне спотворення, яке проявляється в схильності перебільшувати негативні наслідки подій. Тобто, замість об'єктивно оцінювати ситуацію, людина миттєво уявляє найгірший можливий сценарій.
Катастрофізація має значний негативний вплив на досягнення успіху та саморозвиток. Постійне очікування негативу виснажує нервову систему й може призвести до розвитку депресії, тривожних розладів.
Катастрофізація заважає приймати рішення. Постійне очікування найгіршого паралізує волю і робить людину нерішучою. Вона боїться зробити крок вперед, оскільки уявляє всі можливі негативні наслідки.
Соматичні захворювання є наслідком катастрофізації. Стрес може призвести до розвитку різних фізичних хвороб.
Звичка 3. Нездатність делегувати завдання
Бажання все робити самостійно з думкою «Я зроблю краще» або «Не можна нікому це довірити» може призвести до низки наслідків, які заважають жити щасливе життя без стресу.
Наслідком є перевантаження. Коли людина намагається зробити все сама, відбувається емоційне та фізичне вигорання, яке не дозволяє якісно виконувати завдання, знижує працездатніть.
Також зниження довіри, яке призводить до конфліктів як у особистому так і професійному житті. Людям, які не вміють розподіляти свої обов'язки, може бути важко знаходити час для нових знайомств і участі в соціальних заходах. Люди, які не вміють делегувати завдання, часто бояться, що інші не виконають роботу так добре, як вони самі. Це може призвести до прокрастинації та уникнення нових завдань.
Пам'ятайте, що зміни починаються з нас самих.
Як зберегти любов, коли партнери живуть в різних містах або країнах? Топ 5 порад психолога для підтримки стосунків на відстані
Читати даліХочете побудувати міцні відносини? Дізнайтеся все про психологічну сумісність: типи, ознаки, як її визначити та розвивати. Поради психолога для створення гармонійної пари.
Читати даліЯк навчити дитину співчуттю та доброті до тварин? Практичні поради батькам.
Читати далі