
Як відучити дитину від гаджетів: ефективні методи та реальний кейс з практики психолога
Дитячий психолог в роботі. Реальний психологічний кейс в роботі дитячого психолога з дитиною та її батьками
Читати даліНезважаючи на те, що більшість дітей люблять тварин, деякі з них можуть проявляти агресію та жорстокість. Важливо розуміти, що така поведінка не є нормою і потребує втручання дорослих. Давайте розглянемо можливі причини цієї поведінки і як допомогти дитині розвинути співчуття до інших живих істот.
Існує декілька загальних причин того, що дитина мучить тварин:
1. Наслідування. Діти часто копіюють поведінку дорослих, найближчого оточення. Якщо в оточенні дитини є люди, які жорстоко ставляться до тварин або інших людей, вона може наслідувати їхню модель поведінки. Часто діти наслідують те, що бачили в соціальних мережах чи по телевізору. Тому коли дитина тягне песика чи котика за хвіст, вона повторює дії, які вже десь бачила, але ще не розуміє їх призначення й ніколи їх не відчувала на своєму досвіді.
2. Відсутність знань про тварин. Недостатня інформація про те, як доглядати за тваринами та грати з ними, може призвести до жорстокої поведінки.
3. Пізнання світу. Дитина пізнає світ через дотики до тварин – для неї котик, така сама іграшка, як і ті, у які вона грала раніше. Про те, що істотам може бути боляче, вона ще як слід не розуміє.
4. Умисне заподіяння шкоди – це є відхиленням від норми (хоча така поведінка зустрічається рідко).
5. Проблеми в сім’ї. Конфлікти, насильство в сім'ї, відсутність уваги з боку батьків можуть призвести до агресивної поведінки дитини.
Причини можна розділити в залежності від віку дитини:
У дошкільному віці (4-6 років):
1. Копіювання жорстокої поведінки дорослих та однолітків щодо тварин.
2. Завдання шкоди тваринам з цікавості, не розуміючи наслідків своїх дій, тому що дитина пізнає світ навколо себе.
У молодшому шкільному віці (6-10(11) років):
1. Груповий тиск. Бажання бути прийнятим у групі однолітків може спонукати дитину до жорстокої поведінки.
2. В цьому віці відбувається засвоєння моральних норм і правил поведінки. Діти починають усвідомлювати, що таке добре, а що погано. Важливо підтримувати їх у формуванні правильних моральних цінностей.
У підлітковому віці (11-17 років):
1. Протест: Жорстокість може бути формою протесту проти дорослих або суспільства.
2. Груповий тиск. Бажання бути прийнятим у компанії однолітків може спонукати підлітка до жорстоких вчинків.
3. Пошук себе. Підлітки часто бунтують, експериментують і можуть проявляти агресивну поведінку.
Як діяти дорослому, коли бачите, що дитина завдає шкоди тварині:
1. Залучайте до догляду за тваринами. Довірте дитині невеликі обов'язки по догляду за домашнім улюбленцем.Це допоможе їй відчути відповідальність та розвинути емпатію.
2. Проявляйте терпіння та турботу, і допомагайте дитині ставати кращою. Заохочуйте її позитивну поведінку і намагайтеся не критикувати чи ображати.
3. Учіть дитину жаліти. З дітьми важливо розмовляти про прояв поваги до всіх живих істот, до черв'яків і комах також. Розповідайте дитині, що тварини відчувають біль, так само як люди.
4. Відвідуйте зоопарки, читайте книги та дивіться мультфільми про тварин. Спостерігайте за тваринами в їхньому природному середовищі щоб дитина розуміла, що вони є частиною нашого світу. Вибирайте для дитини книги і мультфільми, які розповідають про дружбу між людьми і тваринами, про важливість турботи про природу.
Щаслива дитина – це така дитина, яка зростає в гармонії з собою й з навколишнім світом.
Виховуйте дітей серцем!
Дитячий психолог в роботі. Реальний психологічний кейс в роботі дитячого психолога з дитиною та її батьками
Читати даліПсихологія людської поведінки. 6 важливих правил, які допоможуть розгадати загадку людської природи та краще розуміти соціум.
Читати даліПсихологічний погляд на відмінності між жіночою та чоловічою сексуальністю, що допоможе вам краще зрозуміти свого партнера та досягти гармонії у стосунках.
Читати далі